Porządki w Szafie

Przydatność do Użycia
porzadek_w_szafie

Porządki w Szafie

Czy jesteś z tych osób, które mają szafę wypchaną po brzegi ubraniami i nadal “nie mają co na siebie włożyć”? Często jest to spowodowane trzymaniem w szafie rzeczy, których się nie nosi i które właściwie są tylko stosem przesuwanym w prawo lub w lewo.
Jeśli w Twojej szafie wiszą rzeczy, których dawno nie używałaś, wyszły z mody, nigdy ich nie włożyłaś. To dlaczego je jeszcze trzymasz? Takie ubrania nie wnoszą nic do życia poza wiecznym wyrzutem sumienia, którego warto się raz na zawsze pozbyć.

Dlaczego miałabyś przejmować się starymi, nienoszonymi ubraniami? Czy miejsce w szafie nie jest równie potrzebne? Według filozofii Zen - lepiej mieć miejsce dla nowych rzeczy, a pozbyć się tych, które tylko zawadzają i psują atmosferę w szafie.

Jeśli ubrania wiszące w twojej szafie bardziej reprezentują Ciebie sprzed kilku lat, niż z teraźniejszości, to dlaczego tego nie zmienić? W końcu czas nie stoi w miejscu. Nawet jeśli kiedyś bardzo dobrze czułaś się w tych ubraniach i to był Twój styl, widocznie już tak nie jest. Ok, każdy się zmienia i ewoluuje.
Może też masz górkę ubrań, która czeka na lepsze, szczuplejsze czasy? I nawet jeśli szczuplejsza będziesz, to pamiętaj, że warto te ubrania przejrzeć pod kątem “terminu przydatności do użycia”. Porównać swój wiek, popatrzeć czy dane ubranie nie spowoduje, że będziesz wyglądać jak przybysz z przeszłości (nawet jeśli moda się wraca, to jednak ubrania zmieniają fasony i materiały), poważnie popatrzeć i ocenić stopień zużycia materii.
Być może, masz o kilka rzeczy, które przypominają Ci różne chwile z życia? Pamiętaj, wspomnienia są dobre, ale nie muszą wylatywać na nas za każdym razem kiedy otwieramy szafę.

Brak komentarzy

Napisz komentarz